Kontakty

Navštivte nás...

Školní budova Podnikatelského centra
5. a 6. patro
Hradecká 1151
500 03 Hradec Králové

 
KONTAKTNÍ OSOBY:
 
Denis Doksanský
výkonný ředitel školy
ředitel Centra Sion,
provozovatele Sion škol
mobil: 777 253 337
 
Mgr. Tomáš Zuščák, Ph.D
ředitel školy
 
Mgr. Yvona Klánová
zástupkyně ředitele školy
 
mobil: 734 684 291
tel: 494 947 556
 
 
 
Napište nám...
 
 
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Na Kotli 1201

500 09 Hradec Králové 

 

Najdete nás...

ikona-mapy.cz

 hkmountfieldlogo150px

 Fandíme Hradeckému hokeji

 

Střední školy

střední školy

Typy studia na naší střední škole

Pedagogické zaměření

 Již 12 let sami provozujeme mateřskou, resp. základní školu, Dům dětí a mládeže a již přes 20 let pracujeme s dětmi a mládeží na úrovni dětských klubů, dětských táborů, velkých akcí pro děti navštěvovaných stovkami až několika tisíci účastníků apod. a ze všech  těchto důvodů vnímáme „obrovskou,  kritickou, naléhavou“ potřebu lidí, kteří mají „srdce pro děti“ a vědí „jak na to“.

A právě proto jsme si léta snili o tom právě pro takové vytvořit střední pedagogickou školu, kde by mohli získávat ono „jak na to“, tak i rozvíjet své nadšení pro práci s dětmi.

Někdy to vypadá, že budoucí studenti pedagogických škol by měli:

  • mít snad až absolutní hudební sluch
  • dokonale ovládat nejen  kotoul, ale mít předpoklady snad až k provozování vrcholového sportu
  • mít dokonalé výtvarné nadání, snad až na úrovni předních mistrů
  • mít dokonalý zdravotní stav jako piloti či astronauti

Co vidí jako důležité naše škola?

  • Pozitivní vztah k dětem, který je předpokladem k rozvoji schopností s nimi pracovat.
  • Zmíněné umělecko-sportovní aspekty bychom nechtěli úplně pomíjet, ale neměly by být hlavním faktorem a filtrem pro zájemce, kteří by rádi jednou svůj život věnovali výchově a vzdělávání dětí.

Chceme poskytovat středoškolské pedagogické vzdělání, s nímž mohou absolventi najít uplatnění jako asistenti pedagogů, vychovatelé a pedagogové volného času. Určitě tak studium může být vhodné i pro budoucí trenéry a sportovní instruktory.

Samozřejmě by absolventi měli být  výborně připraveni i na přípravu k pokračování svého studia na pedagogicky zaměřených vysokých školách.  V každém případě však chceme, aby studium u nás bylo velmi kvalitní z hlediska nabytých znalostí a zároveň velmi praktické vzhledem k rozvoji pedagogických schopností. K tomu by mělo velmi příznivě přispívat to, že naše SŠ bude propojena s naší Základní školou, Mateřskou školou, Domem dětí a mládeže a sportovním florbalovým klubem, kde by měli studenti moci nacházet dostatek uplatnění jak v rámci vyučování, tak i mimo něj.

 

Sportovní gymnázium

Jak to u tradičních amerických high school bývá, „milujeme sport“, i proto chceme, aby i sportovně zaměření studenti mohli najít v naší střední škole své místo a skloubit tak co nejlépe své studijní povinnosti s povinnostmi sportovními. Tomu by měl mj. sloužit obor gymnázium se sportovním zaměřením.

Do budoucna si dokážeme představit spolupráci se sportovními kluby, pro něž by mohlo být zajímavé spolupracovat se střední školou, která bude nastavená tomu, jak skloubit studium a tréninkový proces svých studentů.

Vycházíme i z toho, že „děcka“ věnující se sportu na "profi" úrovni by měla být nastavená respektovat trenéry a v rámci spolupráce klubu a školy tedy usilovat i o co nejlepší studijní výsledky – tedy nikoli podle hesla „zatímco si sportuju, oni mi daj maturu“. Pak přizpůsobení režimu školy tréninkovým potřebám by nemělo být kompromisem s kvalitou školy a výuky, ale spíše jejím specifickým zaměřením.

 

Gymnázium všeobecné

V Hradci Králové je vícero kvalitních gymnázií, což si uvědomujeme. Proto je zřejmé, že z hlediska historie dosažených výsledků a z hlediska renomé se jako zcela nová škole s nimi nemůžeme rovnat, neboť se zatím nemůžeme prokázat našimi absolventy, vítězi v soutěžích a výsledky ve státních maturitách.

Přesto věříme, že i typických studentům gymnázií budeme mít co nabídnout a rozhodně by neměly být pouhým přílepkem vedle sportovně zaměřených studentů.

U typických studentů gymnázia na počátku studia či během něj se postupně jejich studijní zaměření a zájmy více a více profilují a zde by měli mít prostor, aby k tomu své studium mířili.

Právě na gymnáziu bychom v duchu high school chtěli umožnit co nejvíce, aby se studenti mohli profilovat směrem, který si sami zvolí. Studenti, kteří se nebudou od počátku či později nebudou věnovat sportu tak intenzivně, budou moci ušetřený čas věnovat jiným předmětům jako je český jazyk či matematika, a své studium mířit co nejvíc směrem, kterým chtějí pokračovat.

 

Učňovský obor

Zároveň chceme opět v duchu běžných high school, aby naše škola byla místem i pro ty, kteří až tak studijně zaměřeni nejsou a při svých úvahách míří spíše k učňovským oborům. Už i proto, že takové máme i v naší ZŠ a budeme rádi, když s námi budou pokračovat.

Tak jako v běžném pracovním kolektivu spolu běžně spolupracují lidé různých oborů vzdělávání a různých dovedností,a přitom se všichni vzájemně potřebují, a tudíž spolu potřebují umět komunikovat a spolupracovat, stejně tak vnímáme jako velmi přínosné, pokud jsou studenti různého zaměření součástí jednoho kolektivu.

Učňovská úroveň studia v rámci naší high school může být alternativou pro ty, kdo nevědí, jakou cestou se vydat a na co se specializovat.  Právě pro takové může být zajímavé studovat nenáročný a přitom prakticky užitečný učební obor, zatímco si teprve ujasňují, co by vlastně chtěli dělat.


Závěrem

Samozřejmě si uvědomujeme, že tento přístup, kdy žáci mají různé úrovně studia, je velmi náročný z hlediska rozvrhu i pedagogického sboru. Přesto věříme, že to stojí za to a že toto pojetí může každé výše zmíněné kategorii studentů jak v jeho studijních výsledcích, tak i osobnostním rozvoji, velmi prospět. I to se skrývá pod naším mottem: „…Jiná škola“

zapis do_prvni_tridy

 

 

 

 

 

uvod01 uvod02

uvod03 uvod04

uvod05 uvod06

uvod07 uvod08

 

facebook

Rekonstrukce a vybavení stávajících učeben Sion High School !!!

Díky finanční podpoře Evropského fondu a Ministerstva pro místní rozvoj, jsme mohli realizovat přestavbu a vybavení stávajících učeben na naší škole. 

Pro bližší info klikněte zde.

Návrh bez názvu 10

tablety do skol

-->